UA-63332126-3

Chemie těla a zdraví a detoxikace

Chemie těla a zdraví a detoxikace

Jak to vlastně je a jak všechno se vším souvisí

Chemie těla a zdraví

Proč je dobrá minimálně jednou za tři měsíce týdenní detoxikace.
Jak se tělo zanáší, částečně se zanáší u každého, ale běžné
1 .metabolické zbytkové sloučeniny zvládá zdravé tělo samo, jen se musí připojit dobrý pitný režim a pohyb, strava by měla být zdravá a lehčí.
2. Toxiny, které přicházejí k tělu z vnějšího prostředí, potravy , kouření atd. tělu občas musíme pomoct odstranit detoxem.
nejdříve si řekněme, jak se tělo chová, když se setká s toxinem, tedy látkou , která není tělu vlastní a nějak jej poškozuje.
1. prvně se tělo snaží škodlivou látku vyloučit – sekret, moč, pocení, slzení, hleny , menstruace mimo termín, rychlé vylučování stolice.
2. Když to nevyjde, snaží se pracovat bílé krvinky a začne zánět, začne horečka a tělo se pokouší zneškodnit látku teplem a chemickou reakcí.
3.Když nepomůže nic a zánět látku nepomůže rozložit nebo vyloučit hnisem, ukládá se homotoxin do mezibuněčných prostorů kdekoli na těle, tělo se jakoby smířilo, že je v něm, může se uložit i do tukového vaziva. Někdy dojde k tomu, že se mohou více v člověku tvořit usazeniny v orgánech, protože toxiny ovlivňují jejich činnost, tvoří se kameny, písek špatně fungují žlázy s vnitřní sekrecí a začíná to většinou slinivkou nebo štítnou žlázou. Ve střevuse ukládají toxiny a zbytky a bohužel zanášejí hlavně tenké střevo, kde jsou klky , v tlustém sse zsazují daleko méne, to je uvnitř hladší.
4. Uložené homotoxiny číhají v těle na oslabení těla, sníží se obranyschopnost třeba hloupou angínou, toxiny se při oslabení aktivují a začnou narušovat vnitřní strukturu nejbližsích aktivních buněk, najednou z banální nemoci může docházet k chronickým zánětům, trpí psychicky a někdy i velikou únavou , únavovým syndromem, Toxiny mohou ochromit i receptory , které pouštějí do buněk výživu a to způsobí tu únavu,
5. Poslední fáze ja potom propuknutí nemocí nebo změna genetické informace a změněnému dělení buněk a to je pak nádorové bujení. Je to proces , který trvá u každého člověka jinou dobu a ovlivněn životními postoji, pohybem a dědičností, fáze 2,3,4 a 5 není nutná, pokud o sebe dbáme, jde oddálit až do pozdního stáří.

To je to téma, kterému bych se chtěla delší dobu věnovat. Od Vánoc si čtu různé knihy a lékařské studie zabývající se imunitou a zdravím člověka z biochemické stránky, nejsem odborník, ale ze svého laického pohledu bych se z toho všeho pokusila vybrat, co jsem pochopila, co můžeme my, jako obyčejní lidé ve svých podmínkách realizovat pro sebe a kupodivu hlavně pro své děti, aby se nám dařilo lépe. Nakonec to potažmo ovlivňuje i naši váhu a celý náš život.
Kupodivu to přesně zapadá do teorie o nadprodukci inzulínu a chemii těla, na které jsem si založila tohle hubnutí.

Existuje mnoho knih popisujících diety u jednotlivých nemocí, ale mně připadá mnohem lepší pohled na tělo jako na celek, musí pracovat v harmonii, imunitní systém musí být schopen jej bránit, nebudu se tedy zabývat jednotlivými nemocemi, ale vyjdu z toho, že každá nemoc propuká při nedostatečnosti imunity.

Jak jsem četla všechno možné a nemožné o lidském těle, neškodí mu jen zkonzumované jedy, ale hlavně volné radikály, nejen že se do těla dostanou zvenčí, ale tvoří se nám tu při biologických a metabolických procesech, dokonce vznikají při dýchání. Volné se jim říká, že se snaží navázat do našich buněk, tím je poškozují a narušují, urychlují tím stárnutí a propuknutí různých nemocí.
Urychlují propuknutí rakoviny, kornatění cév a celkové opotřebení organismu. Kdo si dá občas nějaký čistící den s určitým složením potravin, může tělu od nich pomoci, ale jen zase na omezený čas a zase po 10 – 14 dnech to opakovat.

V první fázi dostanete oslabení třeba chřipku a v té poslední něco daleko horšího a smrtelného.

Faktory ovlivňující naše zdraví a jejich ovlivnitelnost námi smrtelníky.
Předem předesílám, že se nic z toho netýká nemocí vzniklých poškozeními těla při úrazech a nehodách, které nejdou nijak tímto způsobem ovlivnit.
Naše zdraví a potažmo kvalitu života ovlivňuje:
1. Genetická výbava – tady jsme trochu bezradní, nevybíráme si ji, útěchou nám je, že každý se rodí s určitými sklony a slabostmi, je potom ovšem na něm, zda je nechá propuknout a zabít ho ve 40 nebo na ně v klidu zemře v 80.

 1. Prostředí , ve kterém žijeme. jako malí se musíme přizpůsobit rodičům, ale po čase si můžeme vybrat, v jak znečištěném prostředí budeme žít a kde vychováme svoje děti, je to tedy faktor, který do určité relativní míry ovlivníme. Relativní míra je dána tím, že prostředí v daném státě je znečištěno všude, ale já si mohu vybrat, kde je to pro mne moji rodinu ještě únosné.
 2. Způsob života – tady myslím průběh jednotlivých dnů, na kolik se věnuji nějakým zálibám a zlozvykům, jak ovlivňují můj život a moje zdraví. Určitě si je musím vybírat podle svých ps. a fyz. možností, ale vybíráme i podle našich vzorů z dětství, podle financí a podle své pohodlnosti.
  Jistě že bude pohodlnější kouřit než se věnovat dvakrát do týdne nějakému cvičení nebo vycházkám.
  Jistě je finančně méně nákladné začít běhat než surfovat na vodě, ale možností je stovky a výběr je na nás, na našem myšlení a chtění. Vymyslet si to pro sebe tak, aby mi to vyhovovalo po všech stránkách a nezatížilo mne to finančně více, než je pro mne únosné.
  Také je dobré mít na mysli, že moje děti jsou zrcadlem mého chování, třeba ne hned, ale z vlastní zkušenosti vidím, že po nějaké době přijímají modely chování rodičů dost podvědomě.
  Tak i já podvědomě se učím odstraňovat svoje chyby a špatné návyky, aby ony měly jednou lepší život.
  V tomto smyslu jsem třeba nepřevzala od své matky všechny způsoby vaření a názory na život, ale naučila mne důležitou věc, že je třeba ne zachovávat dogmata a zvyky, ale jednou za čas si vyhodnocovat pro a proti, podívat se na věci z nadhledu a pokud se staré přežilo, měnit vše a stále nad vším přemýšlet, žádná změna není konečná. To je od ní také dobrý vklad do života.
 3. Jídlo a vše , co dávám do těla – to ovlivnit mohu, tak sem s tím a myslím , tedy jsem.
  Tady to platí dvojnásob, z toho všeho, co jsem četla od těch jednotlivých lékařů vychází jedna jediná věc, potrava může oddálit nebo naopak spustit geneticky zakódované nemoci , také může přivolat nemoci získané a dlouhodobě imunitu oslabit.
  Potrava, jak o ní budu psát, bude pro zdraví, aby vypínač v těle zůstal vypnutý co nejdéle a nemoci propukaly až v pokročilém stáří.

Shrnutí faktorů
Strava je jedním z důležitých a celý způsob života.
Podle všech těch studií lékařů třetina typů rakoviny přímo souvisí se způsobem stravování a života.
Na obezitu a také nemoci s ní související zemře každý rok tolik lidí, že nějaké zemětřesení je jen nicotná záležitost.
Iniciace nemocí je v tom, že máme vlohu, složení DNA, které vede k nějaké nemoci, máme k ní sklon. Pak přidáme oslabení těla nevhodnou stravou, UV záření, cigaretový kouř a rakovinotvorné látky v jídlech s velkou chemickou úpravou.
Pokud si dáme dost tučného a sladkého jídla a dáme k tomu málo bílkovin, málo zeleniny a ovoce a trvá to dost dlouho, aby se spustila iniciace oslabení našeho těla, budeme se divit.
V buňkách se začne měnit funkce bílkovin, snižuje se odolnost těla, jste víc unavení, stále nachlazení, ospalí, pak se buňky začínají dělit, ale ne zdravě.
Tohle všechno se neděje moc rychle, u dospělých lidí to dřímá a vyvíjí se roky, vývoj může od genetického ložiska do vypuknutí trvat i 20 let.
Látky, které obsahuje některá strava jsou takové malé preventivní chemoterapie pro tělo, jakoby podporují jeho schopnost regenerace a zároveň znemožňují geneticky zakódovaným ložiskům buněk s poškozenou DND v růstu.
Tento růst nejvíc zpomaluje šťáva z červené řepy, červeného zelí, kapusty. V kombinaci s vitamínem C v přírodní šťávě z citrusů se jejich působení ještě zesiluje. Důležitá je tedy pravidelnost aspoň třikrát týdně a dlouhodobě. Jako druhotný efekt je také působení na čistotu střev a jejich mikroflóru.

Jak bojují s nepřáteli a nemocemi rostliny? Pomohou i nám?
Produkují fytochemické látky, které mají účinky antibakteriální, antimykotické a insekticidní. Proto i působnost vitamínů konzumovaných v přirozených porcích zeleniny a ovoce je mnohem vyšší než působnost vitamínů v tabletách.
Fytochemické látky posilují celou imunitu těla také mohou chránit před bujením buněk, mohou ho oddálit, máme – li jej zakódováno ve své DNA.
Jedná se o polyfenoly v barevných zeleninách a ovoci – hodně jich je i v červeném víně, a v zeleném čaji.
Sloučeniny síry, které dávají specifické aroma česneku a kapustě, terpeny, které najdeme v citrusech.
Mezi tyto nejlepší látky tedy patří flavoidy, kyseliny fenolové, karotenoidy a monoterpeny, saponiny a již zmiňované sloučeniny síry.
Vzorce jsou hodně složité, ale názvy si napsat můžeme.
Koření kurkuma – já ho nemám, ale musím brzy vyzkoušet – účinná látka kurkumin
Hroznové víno – resveratrol
Citrusy – terpeny – limonen
jahody – kyselina ellagová
zelený čaj – Epigallokatechin – 3 -gallát
sójové maso a boby – genistein
rajčata – lykopen
Kapusta – Indol – 3 – karbinol
Brokolice – Sulforafan
Tyto látky nejsou jako vitamíny tolik náchylné na poškození při tepelné úpravě, krátká jim nevadí.
Brání navázání růstových hormonů na poškozené buňky a tím jejich růstu a množení, brání také růstu nových cév, které by nové shluky rozbujelých buněk zásobovaly živinami z krve.
Ovšem obsah těchto cenných látek v těle je třeba udržovat pravidelnou konzumací již zmíněných potravin, nárazové akce nestačí. Nejlepší je syrový stav, který zachová i vitamíny, ale lehké podušení u zeleniny je možné též.
Také nám to objasňuje, proč sklenka červeného kvalitního vína dvakrát, třikrát za týden není při naší dietě zakázána. Ale s mírou.

Fytochemické látky a naše zdraví

Minule jsem psala o fytochemických látkách, které obsahují některé potraviny, mají další důležitou vlastnost – pomocí své chemické stavby dokáží absorbovat volné radikály vznikající při chemických reakcích v našem těle. Ty vznikají například i při obyčejném dýchání.
Detoxikací konzumací vhodných potravin, o kterých jsem už psala, můžeme oddálit poškozování našich buněk a stárnutí celého těla.
Osoby vážící 70kg vyprodukuje při aktivním životě za rok 1,7 volných radikálů.
Některé aktivní látky třeba z česneku a kapusty brání nejen množení špatných buněk v našem těle, ale i tvoření nových cév, které zbujelou tkáň potom vyživují.
Výživa založená na pravidelném přísunu potravin s vitaminy a fytochemickými látkami je naší velkou zbraní proti stárnutí a nemocem.
Pokud se tělo přestane přetěžovat nesmyslnými jídly, která obsahují moc tuků a jednoduchých cukrů, přidá se pohyb v mezích možností člověka, je tělu najednou lépe a stárne pomaleji, tak už víte, proč se děvčata po určité době cítí tak dobře.

Jak souvisí výživa a detoxikace

Dieta obsahuje hodně potravin, které napomáhají detoxikaci těla, vyrovnáním hladiny krevního cukru odpadají stále se opakující se pocity naprostého vyčerpání a únavy, omezuje se konzumace jednoduchých cukrů, to sice neokrádá mozek o sacharidy, ty dodáváme spíše dlouhé, ale tím se minimalizuje příznivé prostředí v těle pro množení „škodlivých bakterií“, nepodporujeme kvašení ve střevech než je nezbytně nutná doba, klesá podíl nasycených tuků v potravě a nezatěžuje se tak zbytečně trávicí ústrojí a játra. To vše trochu zmenšuje celkovou zátěž těla toxiny, není to detoxikace hladovkou, ale je to průběžná detoxikace vhodným jídlem, proto i některé krevní výsledky jsou u klientek lepší po několika měsících diety než před tím.
V podstatě veškeré ovoce a zelenina pomáhají odbourávat tělu toxiny, fytochemické látky, které obsahují, na sebe mají schopnost navázat toxiny a odvádět je z těla, když k tomu přidám potraviny, které podporují činnost střev a ledvin, vznikne takový „jídelní odsavač“ škodlivých látek z těla bez hladu. Není to akce na týden, ale po měsíci už jsou patrné výsledky. Jak jsem tu psala o šťávách, tak zrovna červená řepa je jednou z takových účinných potravin, ale ne zavařená, čerstvá.
Dále k nim patří kiwi, řeřicha, brukvovitá zelenina, luštěniny – červené fazole třeba, mrkev a banány, které brzdí vstřebávání těžkých kovů do těla a podporují jejich vyloučení.

Naše dieta a detoxikace těla

Za normálního běhu, kdy nehubneme, čerpáme energii z uhlohydrátů z krve s zásob ze svalů, pokud je občas vyčerpáme, pálí se tuk, tělo ukládá tuky a do nich i toxiny z potravy a vytvořené z fyziologických dějů, takže člověk nejen, že je silný, ale i hodně zanešený toxiny.
Když se pálí tuky je fajn to spojit s očistnými dny a jíst i hodně ovoce a zeleniny, které detoxikaci podporují fytochemickými látkami.
I pohyb, který doporučuji, kdyby to byly jen procházky, vyvolává pocení, tím odvod toxinů, zrychluje dýchání, zase se výdechem vylučuje více toxinů, stimuluje střevní činnost a pokud se dost pije, čistí se střevo, stimuluje lymfatický systém, to vede též k čistění organismu.
Doporučuji i čaj Reduktan, mírně projímavý, doporučuji hodně vlákniny.
Tím, že nevypustíme uhlohydráty v našem jídelníčku zcela, neuvolňují se toxiny z tukové tkáně tak rychle, jako u diety zcela bez pečiva a výrobků z mouky, hubnoucí se necítí vyčerpaný a při tom se pomalu stejně tělo čistí.

Stres a výživa

Nějaký podnět, který u nás stres vyvolá, spustí v těle chemické reakce.
Tělo se naježí a chce bojovat, jenže v moderním světě nebojujeme a všechny chenmické látky, co se v těle vyloučí se obrací proti nám.
Zrychlí se nám tep, pokud se ale s nikým nepopereme, nevykřičíme nebo nenasekáme hromadu dřeva, zvýší se nám jen krevní tlak a ohrozí nás mozková mrtvice nebo infarkt.
Svalový tonus se zvýší, pokud se fyzicky nevyřádíme, přenese see napětí do oblasti krčních úponů a páteře, přichází bolesti zad a migrény.
Vyloučí se větší množství bílých krvinek, tělo čeká, že bude i zraněno, ale není. Tyto krvinky putují tělem a způsobují autoimunitní onemocnění, záchvaty astmatu a mohou přinést i zhoubná onemocnění a domnělé alergie.
Také nadledvinky vyloučí více hormonů a jsou unavené, ta únava se přenese na celý organismus, nastává ospalost a apatie. Ráno začněte příjemnou hudbou a vůní kávy s mlékem, k ní dejte jogurtek s cel.lupínky, deseti rozinkami a deseti oříšky a sklenici pomerančové šťávy, na stůl pro ostatní nachystáte šunku, sýr a zeleninu a cel. Pečivo, nezapomeňte přivítat každého člena rodiny u snídaně úsměvem. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Taková chvíle s rodinou u snídaně, je občas velice příjemná.

Den proti stresu
Trošku si před společnou snídaní protáhněte záda, třeba nějakým cvikem z jógy. I o víkendu se pěkně upravte a začněte s tím, co jste si naplánovali.
Ke svačince si dejte ovoce nebo šťávičky, popřejte je i rodině.
Podívejte se na svoji práci, taková vyleštěná koupelna, či pěkně uklizený pokoj, musí potěšit srdce každého. Tak chvilku pauza, zavolejte kamarádce a domluvte si s ní další setkání nebo akci.
No a je tu oběd, nějaké dobré dietní masíčko, dost zeleniny a trocha sacharidů proti stresu.
Po dobré kávičce se vydejte na procházku nebo zaplavat, také posilovna je OK, no a co se pak nasvačit banánku nebo jogurtu a dopřát si solárium nebo masáž?
Jsme zase doma, nějaká práce a lehká večeře cel.pečivo, zelenina, nízkotučná bílkovina pro všechny a dál se bavíme, venku nebo doma? Je to jedno, hlavní je být s někým milým a zasmát se od srdce.
Po večerní sprše si vezměte k lůžku dobrý čajíček a něco na chvilku čtení, také si zapalte aroma lampičku s jasmínovým olejíčkem, potom už zábava dle možností a chuti a dobrou noc.

 

Názory zdravotnic na detoxikaci:

Jsem moc vděčná těm zdravotnicím, co drží s námi dietku a hubnou, že se mi vyjádřily k mým dotazům ohledně šťávových dnů a detoxu.
Vlastně jsem na to hrdá, že i když si mohly jídelníček sestavit samy, z nedostatku času raději volily variantu nevymýšlet vymyšlené a ještě byly tak laskavé, že svými radami přispěly.
Shoda mezi jejich názory panovala ohledně šťávových a očistných dnů v těchto bodech:
1) Jsou prospěšné a nenarušují dietu, jednou za týden je nejlepší držet šťávový.
2) Jsou nezvyklé a duševně jsou náročné zpočátku, kdy máme pocit, že děláme něco exotického proti zbytku rodiny.
3) Pomáhají z naší paměti vymazat představu jídla bez myšlení nebo jídla jako kompenzace nepříjemností.
4) Zbavují tělo toxinů a to mohou mít pro nás určité momentální nepříjemné příznaky – bolest hlavy, pocity zimy i sklíčenost nebo dokonce pocit slabosti. Je dobré je kombinovat s vycházkami a dát si je ve dnech, kdy máme více času.
5) Naše tělo při týdenní očistě začíná odbourávat i poškozené buňky a nemocné a zvyšuje se regenerace zdravých buněk a rychleji se tvoří nové.
6) Z detoxikace jako celku vyplývá zpomalení stárnutí, zdravější tělo, nastavené celkově na lehčí režim stravování, na jejím konci by měla být čistčí pleť, neměl by tolik zapáchat dech, neměl by tolik páchnout pot jako před ní a při ní a celkové pocity a fyzické aktivity by měly být pozitivnější.
7) Také chutě na některé nezdravé potraviny, co tělo překyselují by se měla snížit, sladké věci nám budou připadat až moc přeslazené a slané zase moc přesolené.
8) I v následujících dnech se vyplatí dost pít, co tělo vypije do 14 hodin, to odvádí toviny shromážděné po noci ven. Pití by se mělo stát součástí nás samých.
Samozřejmě vody a čajů, chy, chy

Jednodenní očistné kůry:

Očistný den s kyselým zelím
Kyselé zelí je nejen vitamínovou „bombou“, ale také skvělým pomocníkem pro nastartování diety. Tento zázrak zbavuje tělo nečistot, spaluje tuky a posiluje imunitní systém. Vyzkoušejte jednodenní očistnou kůru s kyselým zelím a uvidíte, jak skvěle se budete cítit. Kysaného zelí můžete sníst, co hrdlo ráčí – ovšem pozor na kopřivku!
Šťávový den
Většina ovocných a vitamínových šťáv (těch kvalitních) obsahuje vápník, který je prospěšný pro naše kosti. Vápník také povzbuzuje činnost ledvin, napomáhá k odvodnění těla. V zeleninových šťávách je ho o 50 % více, než ve šťávách ovocných. Během šťávového dne vám doporučujeme vypít asi 3 litry ředěných 1:1 ovocných nebo zeleninových šťáv rozdělených do několika menších dávek .
Exotický den
Exotické ovoce v sobě skrývá velké množství minerálních látek, enzymů a také vitamínů, které aktivují látkovou výměnu, urychlují spalování tuků a vylučují škodlivé látky z těla ven. Exotické ovoce pomáhá v boji proti celulitidě. Doporučujeme vám především kiwi, mango a samozřejmě také ananas.
Polévkový den
Polévka je zkrátka grunt, který nám nejen prospívá, ale také nás dobře nasytí. Doporučujeme vám zeleninové polévky bez zahuštění – ty mají málo kalorií, ale dejte nějakou luštěninu a brambůrek, aby se neporušilo pravidlo našeho hubnutí, bude tam hodně vitamínů a také balastních látek. V polévkovém dni se snažte navíc ještě vypít alespoň 1,5 litru neperlivé minerálky anebo bylinkového neslazeného čaje.

Malá sedmidenní očista

Nejděte si čas uplatnit pár dní na odpočinek těla a pročištění a odkyselení organismu,

co mi pomohly loni. Je to mix detoxikace a vitamínové bomby, člověk má po nich o kg až dvě méně a cítí se lépe. Pokud budete někdo chtít, držte to se mnou.
Cvičí se při nich obden aspoň 30 minut.
První den – snídaně banán a šťáva z pomeranče nebo celý pomeranč, svačina 2 – 3 kiwi, oběd zeleninová polévka bez zahuštění s malým bramborem, svačina banán a pomeranč, večeře 2 – 4 kiwi
Druhý den – banán a plátek ananasu, svačina 2 – 3 kiwi, oběd dušená brokolice nebo květák, celý kus a mrkev syrová, svačina – 2 -3 plátky ananasu, večeře zelný salát s pomerančem – viz. tady v oddílu v menu vaříme zdravě – saláty
Třetí den – banán a plátek ananasu, svačina 2 plátky ananasu, oběd 100 g vařené rýže a 150 gr dušené zeleniny, svačina 2 – 3 kiwi, večeře zase salát ze zelí a pomeranče

Čtvrtý a pátý den – ráno sklenice trochu osolené vody a připravit si dva litry citrusové šťávy, pomeranče a grepy podle chuti a naředit to vodou na 4 litry a pít to každé půl hodiny menší skleničku, pokud bude prázdný žaludek moc vtíravý, dejte pomeranč nebo polévku ze zeleniny bez zásmažky k obědu.
Tento postup je nejúčinnější drží-li se dva dny. Odplaví z těla toxické látky nejen ze střev ale i toxickou lymfu, za ty dva dny klesne překyselení těla na neutrální míru.
Protože toxiny odcházejí i potem, doporučuji u toho zařadit podle možností i cvičení.
Šestý a sedmý den – bílý den a den, co je popsaný u něho, v tom druhém dni na oběd zeleninová polévka jako tady první den.

Dalo by se proti těmto dnům namítnout, že je tam moc ovocného cukru, ale tuto skutečnost plně vyváží, že tělu doplní enzymy zodpovědné za lepší trávení – ptyalin / trávení sacharidů/, hydrochlorin / trávení tuků/ a pepsin / trávení bílkovin/.
Pokud někdo nejí ananas, o tento poslední přijde.
Celkově ve spojení s následným bílým dnem zrychlí metabolismus a když tři dny nebudeme jíst určité potraviny, to také nemůže uškodit.
Tak hurá do toho.

Volné pokračování sedmidenní očisty

Myslím, že neuškodí tělo po zimě trochu očistit, citrusy spolu s vodou vyplaví z buněk zplodiny a působí zásaditě v celém těle, propláchne střeva od hnijících zbytků mas. Jak se detox dokončí, měla by se měsíc pít obden sklenici šťávy z červení řepy nebo rajčat a brát Sylimarin forte , podporuje detoxikaci a regeneraci jater. Má protizánětlivé a antioxidační účinky. Je jednou z nejvíce účinných látek na podporu funkce jater. Sylimarin zvyšuje produkci glutathionu v játrech o 30%, což zvyšuje výrazně detoxikační kapacitu jater. Sylimarin také stimuluje syntézu bílkovin v játrech, což podporuje růst zdravých jaterních buněk. Dále je při konzumaci ostropestřce stimulována produkce žlučí, což je prospěšné pro játra i žlučník.
No a závěr po tomto by měl spočívat ještě stále v lehčí stravě a konzumacivlákninových tablet aspoň 6 za den po dobu týdne na dočištění střev.
Pak by tělo mělo být relativně osvobozené od zplodin a volných radikálů, ona to doporučuje jednou za čtvrt roku, jako prevenci předčasného stárnutí.

Velká třífázová očista

 1. fáze očisty těla  – záměry

Dělala jsem ji s několika záměry:
1. Aby se dala zařadit do jídelníčku a nenarušila hlavní zásadu.
2. Podpořit trávicí soustavu, nejen aby se pročistila, ale také následně lépe vstřebávala látky z potravy, k tomu budou sloužit fytochemické látky, o kterých jsem psala dříve.
3. Zbavit tělo nepříznivých alergenů z okolí, které se v něm usazovaly.
Pro sebe si zakupte i nějaké cizí ovoce, hlavně ananas, když jej uvidíte ve slevě, berte do košíku, má v sobě bromelin, který má protizánětlivé účinky a podporuje metabolismus bílkovin v těle, celkově je pro rozhýbání metabolismu velmi dobrý.
Je jedno, zda jej sníte syrový nebo si uděláte šťávu.

 1. Fáze detoxikace  – Odlehčovací týden na čištění těla

1.den – kopřivový a jiné bylinné čaje a cel.pečivo co tři hodiny.
2.den – ovocné šťávy a k obědu nějaká bílkoviny
3.den + 4.den – bílé dny – kdo chce i kozí produkty nebo bio
5. den – saláty ze zeleniny s trochou cel.rýže
6. den – šťávy a oběd a večeře talíř strouhané mrkve s jablky
7. den – saláty ze zeleniny s trochou cel.rýže + sekané maso z pečeného kuřete
Pít 3 l tekutin za den.

Dotaz: Chcela by som sa opýtať na očistnú kúru. Druhý deň sa majú piť ovocné šťavy, ale nie je napísané koľko by ich malo byť a zároveň aké zloženie.

2 decky šťávy po 3 hodinách a k nim 2 decky vody, jinak 4 mrkeve, červená řepa1/2, řapíkatý celer 4 stonky a dva pomeranře na půl dne.

Ty dny mají návaznost, první vyčistí střeva , druhý je detoxikuje sliznici, třetí a čtvrtý obnoví mikroflóru a další navodí běžný chod trávení.

Otestujte se před první fází – 7 denním programem
Čím méně bodů bude, tím jste na tom lépe.
Vždy je pěk možností:
Silně – 4 body
Průměrně – 3 body
Mírně – 2 body
Zřídka – 1 bod
Nikdy – 0
1. Po jídle mi bývá těžko, mám zhoršené zažívání
2. Podle dřívějšího hubnutí mám pomalý metabolismus a tělo zadržuje vodu.
3. Nevyrovnaná chuť k jídlu, nechutenství a někdy zase záchvaty žravosti
4. Nadýmání po jídle
5. Časté průjmy.
6. Pálení žáhy y říhání mezi jídly.
7. velká chuť na sladké a následná malátnost po dvou hodinách.
8. Nemám chuť na zeleninu a ovoce.
9. Slabost v nohou a ochablé svaly.
10. Pocit únavy během běžného dne dřív než večer.
11. Velká citlivost na sychravé počasí.
12. Přílišný sklon i malé problémy vidět jako neřešitelné.
13. Špatné sebevědomí a sebepodceňování v péči o tělo.
14. Špatná schopnost se soustředit po dvouhodinové práci.
15. Žlutavý, mdlý nádech pokožky.

Nákup první fáze očisty 

kopřivový čaj
černý plátkový chleba
kuřecí prsa nebo pangasius
koření kurkuma k masu a do salátů
pomeranče, mrkve, jablka , červená řepa a řapíkatý celer, 3 pertžele
Bio jogurty nebo jogurty Holandia, všechny bílé, odtučnělý tvaroh, česnek, níukotučný neochucený kefír nebo sójové mléko
zelenina dle možnosti na saláty
celozrnná rýže

Při první fázi je dobré pít hodně kopřivového čaje,
jde o uvolnění napětí těla, o zmírnění zátěží, přidejte masáž klasik nebo lávovými kameny.

Vyhodnocení dnů na deseti lidech

Do ověřování odlehčených dní se zapojili 4 muži a 6 žen.
Když ženy a muži začali stejně, u žen šel poklid rovnoměrněji dolů do 3 dne, pak váha dva dny stagnuje, U muže je pokles včetně 4 DNE ROVNOMĚRNÝ, PAK BYL MÍRNÝ NÁRŮST VÁHY.
Muži víc solí a stravují se méně zdravě, ten pátý den se mu v těle zadržovala voda, tím že se v tkáních rozpouštěly zásoby soli a než je ledviny stačily vyloučit ještě narušovaly tok vody v těle.
šestý den byla pak u muže hmotnost stejná a opět klesla až poslední den.
Ženy v průměru daly dolů 3 kg a muži 4 kg.
Měřili se v lékárně a po propočítání % tuku, ženy daly dolů 1,8 kg tuku a muži 2,5kg tuku. Vše jsou průměrné hodnoty.
Všem se vyčistil jazyk a po těchto dnech ho měli krásně růžový, celkově se cítili dobře a navázali naším – svým jídelníčkem.

 1. fáze detoxikace – záměry a obecná charakteristika

Cílem druhého stupně detoxikace je omezení působení látek, které oslabují imunitní systém, podpořit povrchové vylučování, budeme se zabývat pročištěním výstelky trakčnímu, po prvním stupni již je trávicí tračník méně zatížený, tak co budeme tedy dělat?
zapojíme celozrnné produkty a ovesné vločky a prostě vše bohaté na vlákninu ve vyšší míře něž v minulém týdnu, zase tu bude zelenina – ovšem převážně tepelně upravená, každý den ráno a večer dáme sklenici vody s citronovou šťávou, tím povzbudíme činnost ledvin, semínka můžeme konzumovat buď v jídle nebo samostatně, pomohou také pročistit výstelku tračníku a podporují i celkově látkovou výměnu.
Bílkoviny tady budou trochu jiné. ty živočišně trochu omezíme, trochu zpomalují průchod potravin tlustým střevem, tak tedy je omezíme, ne úplně vyloučíme. Ale tělo přece bílkoviny potřebuje, my jsme si pěstovali svalovou hmotu a nechceme o ni přijít.
Tak tedy dojde na luštěniny, ty nám bílkoviny dodají. Někdo může mít strach z nadýmání. Dobré je namočit je na noc /i předvařené/ do vody s pár kapkami citronu, to sníží množství enzymů způsobující plyny.
Další bílkoviny najdeme v tofu, šmakounu a sójových výrobcích.
Můžeme také přidat šťávu z aloe vera, v této fázi detoxikace se její účiky násobí skladbou jídla.
Ovšem je tu ještě jedno omezení!!
Nejíme tyto dny ovoce, má v sobě některé látky, které by účinky čištění tračníku trochu oslabovaly v této fázi.
No a nyní mne proklejete. Jistě se už ptáte, jak dlouho trvá druhá fáze?
Záleží to na vás, nejde to lámat přes koleno a já ji poprvé vydržela a docela v pohodě 4 dny, je to málo, ale byl to pro mne úspěch. Nemá cenu se násilím nutit, musí to vycházet z přesvědčení, že vím co dělám a proč to dělám.
Ideální je týden, znám ovšem i lidi , kteří ji mají 2. týdny a používají tam tofu, šmakouna a sójovou bílkovinu.
Ukázkové dny k této fázi vložím a test před druhou fází detoxikace také.

Ke druhé fázi je dobré přidávat Lepikol vlákninu.
Přidejte lymfatickou masáž.

Před druhou fází detoxikace se znova otestujte 

Čím bude počet nižší, tím můžete dobu 2. fáze zkrátit, čím bude bodů víc, tím ji prodlužte na déle než týden.
Vždy je pěk možností:
Silně – 4 body
Průměrně – 3 body
Mírně – 2 bodyObrazek
Zřídka – 1 bod
Nikdy – 0
1. Nepravidelné vyprazdňování a nadýmání.
2. Zápach z úst a zvýšeně zapáchající pot.
3. Náchylnost k virózám a oparům.
4. Zahleněné dýchací cesty ráno po probuzení.
5. Potíže s dýcháním při nižší fyzické zátěži, třeba rychlá chůze.
6. Špatná kvalita pleti.
Minimální trvání 2. fáze detoxikace je 5 dní.
7. Náchylnost k depresivnímu myšlení a vidění budoucnosti z horších stránek.

 1. fáze detoxikace Ukázkový jídelníček 

Podle zásad jsem udělala vzorový jídelníček, velikost porcí řiďte podle svých porcí v jídelníčku.
Snídaně – černý chleba nebo ovesné vločky nebo celozrnné lupínky, zelenina dle chutě a lžička lněných nebo slunečnicových semínek.
Svačina – biojogurt s ochucením, do něho zase ta semínka
Oběd – luštěnina dle chuti a černé pečivo nebo celozrnná rýže s dušenou zeleninou jako takové rizoto, celozrnné těstoviny zase se zeleninou.
Svačina – probiotický ochucený nápoj.
Večeře – zeleninový salát nebo zelný salát, kde je přidaná strouhaná mrkev kvůli sacharidům.

 1. fáze detoxikace

Tak je to tady , první týden vše rozhýbal a pročistil trávicí trakt, 2.fáze s odlehčeným jídlem hne s tukovými zásobami. V tukových zásobách na těle se ukládají i jedy a zplodiny, které tělo nestihlo přirozenou cestou vyloučit, když se tedy začnou rozhýbávat při detoxikaci i tukové buňky, musíme posílit funkci jater a ledvin, které jedy a zplodiny z těla odvádějí.
Přichází krize, nutkavé chtění konzumovat „konejšivé potraviny“.
Toxiny se zase chtějí uložit do tuku a my jim to nesmíme dovolit.
Jídelníček musí být odlehčený z čerstvé zeleniny a ovoce, celozrnného pečiva a dietních mas – to menší porce.
Papejte v nich hodně fytoživiny, tělo bude usilovat o sladké a tučné a tady nesmíte uhnout.
ráno dejte sklenici vody s vymačkanou půlkou citronu, v poledne lžičku ol.oleje a lžičku lněných semínek.
Zapojte česnek a cibuli podle svých možností.
Pijte minerálky a ředěné svoje vyrobené šťávy 1:1.
Detoxikační činnost jater probíhá nejintenzivněji mezi 23. hodinou a 3 hodinou ráno. V té době byste měli spát.
Zelenina je nejlepší listová a brukvovitá, červená řepa nesmí chybět.
Do jídel si přidávejte koření kurkumu.
Pijte mátový, heřmánkový a pampeliškový čaj. Pokud seženete lékořici, pijte odvar také.
Z doplňků z lékárny je dobré brát tobolky z ostropestřce a glutathion 500mg na den.
Mléčné výrobky jezte v této fázi jen kysané.
Dopřejte si reflexní masáž.
Znovu zdůrazňuji, bojujte proti chutím!!!!!!!! Nedovolte jedům, aby se zase usadily v tuku.

Zelenina a sport –

Před cvičením nebo pohybem venku vyzkoušejte, dejte šťávu z červené řepy – obsahuje nitráty a ty se při pohybu přeměňují na oxid dusnatý, díky jeho zvýšenému množství v těle potřebují svaly menší množství kyslíku při pohybu, takže se tak rychle nezadýcháte a neunavíte, únava přijde později než jindy. Zkoušela jsem to, něco na tom bude.

Detoxikace při jídelníčku

 1. týden- dala bych kmínový čaj s příměsí heřmánku a ostropestřce- posilují trávení a odstraňují plynatost, pomáhají při trávení uhlovodanů, obsahují i limonen, který pomáhá jaterní detoxikaci.
  Také je dobrý zázvorový čaj – zlepšuje trávení a prohřívá organismus.
  Dobrá je samozřejmě kopřiva a máta peprná jako čaj několikrát za den.
  2. týden – zapojit do přípravy pokrmů česnek, je antibakteriální, ale někdo ho nesnáší.
  Pít čaj z dobromysli, obsahuje hodně stopových prvků, působí proti virovým infekcím v těle. Také čaj z tymiánu je v této fázi dobrý, někdy se při detoxikaci i vykašlávají starší hleny z dýchacích cest a on to usnadňuje.
  3.týden – na chleba, na brambory, do pomazánky a tvarohu dávejte sekanou petřželku a řeřichu.
  Obojí podporuje detoxikaci jater.
  Pokud byste sehnala čaj z rozmarýny , ten zase podporuje činnost ledvin.
  Do jídla používat kurkumu, podporuje detoxikační jaterní enzymy
  Celkově doporučuji každý týden projít masáží, nejdříve lávovými kameny, pak lymfatickou a nakonec relaxační.

Ozdravný týden na léto

Testovalo 50 lidí.
Výsledek:
Klientky od 20 – 35 let úbytek 2,3 kg v průměru s přidáním pohybu 3 krát v týdnu.
Klientky od 36 do 49 let úbytek 1,4 v průměru s přidáním pohybu více než hodinu dvakrát za týden.
Klientky od 50 – 68 let úbytek 1,1 v průměru s přidáním delší svižné procházky 4 krát za týden.
Muži to netestovali.
Střídali jsme:
1. den
běžný jídelníček vybraný z prvního měsíce.
2.den
Ráno nízkotučný bílý jogurt nebo dva, celozrnné lupínky 25 g , deset kešu přírodních oříšků – to ke všem třem hlavním jídlům a ke svačinám 250 g zelenina , část musela být podle hlavní zásady diety mrkev, však víte proč.
3.den
Ovocno zeleninové šťávy 1 litr ředěné 1:1 s vodou , voda s citrónem dle chuti a každé hlavní jídlo – šťáva + 50 g celozrnného černého pečiva
4.den – bílý
a zase opakovat tři dny před tím.
Pokud se rozhodnete vyzkoušet také, napište výsledek!!!!!

Víkendové zdravíčko

Nalámejte si na talíř malé kousky brokolice – může být i 5 minut dušená v páře, ale měla by ještě křupat – a chroupejte ji pomalu a pečlivě kousejte, hned připíši proč. Chroupejte ji jak půjdete kolem talířku celý den.
Glukosinoláty jsou v rostlinné buňce odděleny od myrosinázy. odděleně tyto látky nemají žádné zvláštní účinky, jenže, když je pořádně rozkoušete a sliny je trochu natráví, vzniká sulforafan, látka se silnými protirakovinnými a antijedovými vlastnostmi. Také můžete krátce 5 minut podusit v páře, tím se trochu buňky naruší a při žvýkání se této látky utvoří víc.
Přidejte k jídelníčku místo svačinek šťávu z mrkve, grepu a červené řepy, k obědu dejte rybičku s novým brambůrkem, snídani a večeři nechte dle jídelníčku.
Uvidíte, jak se potom další den budete cítit výborně.
Prostě fungování těla je o chemii a pohybu, krásný víkend.

 

Nové vyzkoušené dny pro vitalitu

Všechny zúčastněné dámy si to pochvalovaly.
Něco z nich opadlo, ale hlavně zcela vymizel pocit únavy ráno, kdy se z těla nestačí vylučovat toxiny, cítily se všechny fajn.
Porce pečiva dělejte podle svého jídelníčku.
1. a 2. den
Ráno: sklenice dvou decek ovocnozeleninové šťávy, pomeranč, mrkev, řapíkatý celer, jablko nebo nějaké další ovoce, když snese kousek červené řepy, je také zdravá + plátek celozrnného chleba se semínky
Svačina: Když je čas, sklenice ovocno zeleninové šťávy ucucávaná půl hodiny, postupně, aby nezvedla moc naráz krevní cukr.
Oběd: Rybka v jakékoli podobě, jen ne smažená, velký kus a plátek celozrnného semínkového chleba, ze zeleniny jen ledový salát, třeba celou hlávku.
Svačina: zase ucucáváme naši šťávu a pokud sportujeme, tak se dá dát zase ten plátek cel.pečiva nebo dodáme melounek 200G.
Večeře: Activia FIT nápoj 1 – 2 kusy podle hladu
ucucáváme tak hodinku.
Také při vedru je možné nápoj přelít do misky a dát zmrazit a papat jej jako zmrzlinku.
Třetí den se dá bílý, potom zase opakujeme 1. a 2. den.
Popíjení vychladlého zeleného čaje s kostkami ledu a citronem je vítáno dopoledne, odpoledne dejte raději čaj ovocný, aby se vám večer pěkně usínalo.
Prostě letní pohoda a přidejte pohyb dle zdravotního stavu a možností a pamatujte na to, že na světě je krááááááááásně, život je přece krásný, hledejte štěstí ve všem. Drobné radosti, naše nálada a náš přístup k životu z toho se skládá to celkové štěstí, žádné veliké ohromující štěstí k většině normálních lidí nepřichází, princové na bílých koních se někde flákají a ve sportce vyhrá vždy někdo jiný, záleží jen na nás, zda budeme celý život naštvaní nebo bude dost i šťastných chvilek.

Nové spalováky – navýšení jako u Vašeho spalovacího plánu

a kdo nemá, něco mezi normálním a mimoř.dnem.

První den bílý, to je klasika.
Druhý den
snídaně cel.pečivo prsíčka z kuřete pečená půlka bez kůže, 10mandliček a zeleninka podle chuti
Svačina – Jogobella light nápoj s příchutí, lahvička
Oběd – gramy podle Vašeho jídelníčku u masa a přílohy -druhá půlka prsíček zamíchaná na kousky v zeleninovém salátu a celozrnný kus kus nebo brambor vařený ve slupce
Svačina – Tuňák malá konzervička ve vl.šťávě , lžíce panenského ol.oleje, abychom věděli, že jej máme kvalitní a kousek cel.pečiva
Večeře – mrkvovo jablečný salám s pomerančovou šťávou 200g

2. den – Nižší příjem sacharidů
Snídaně – zeleninová omeleta z vejce a jednoho – 2 bílků + 2 mrkve mladé střední
Svačina – cottage se zeleninou a v ní i dvě mrkvičky
Oběd – ryba nebo libové maso pečené nebo ještě lépe na roštu nebo na grilu, zelenina a v ní malé dušené mrkvičky
Svačina – Zakysané nízkotučné mléko 200ml + půl krajíčku cel.pečiva
Večeře – zbytek masa od oběda a zelenina s mrkví ktomu

Dny se střídají takto po třech, bílý – žádné sacharidy, pak hodně a potom nižší příjem sacharidů za zase dokola, určitě už víte, že je u toho dobrý pohyb, u kterého se člověk zapotí nebo aspoň zadýchá aspoň hodinku ve dni, nejlépe souvisle, ale ne vždy je to možné.

Napsat komentář