UA-63332126-3

Chutě na sladké zvládneme jen mozkem

Možná se naštvete, ale já se musím vrátit k podstatě obezity. U většiny lidí, kteří mají nutkavé chutě opakovaně na sladké a na velké porc krátkých sacharidů, jde o poruchu vylučování inzulinu, po dávce krátkých saharidů, se vám vyloučí víc inzulinu a tělo rychle srazí jejich hlasinu v krvi tím, že je uloží do tkání jako zásoby a do jater jako glykogen. Pokud se opakují neustále i „hříchy“ tohoto druhu, tělo se této poruchy nezbaví,hladinu cukru v krvi prudce stoupne a klesne a dostaví se další chuť na sladké, člověk je potom jen otrokem chemie těla a chutí, jde se bránit jen hlavou, lze tuto poruchu skoro úplně odstranit jen tím, že třeba se zvýší hlasina cukru malou cereální oplatkou a za ní se sní kousek cel.pečiva, který nám bude hladinu cukru v krvi stabilizovat a pokud to zapijete navrch nízkotučnou bílkovinou, která navozuje sytost a jdete něco dělat a nemyslíte na to , chutě odezní.
Ono se hezky řekne jsme jen lidi, jenže tělo to tak nebere, pokud se hřeší tímto způsobem často, je to cesta k cukrovce druhého typu, zdravá výživa , nezdravá výživa. Sice se vypustí nezdravé tuky a jedí ty dobré, ale sladké rozbourá chutě na několik dní a zvýší pocity hladu, pak se nevymlouvejme na tělo, když ono reaguje , jak může, to jen my jsme to nezvládli v hlavě.
Chrom může pomoct hladinu cukru trochu stabilizovat a také hořčík, ale nečekejme zázraky.
Prostě bílé pečivo a buchty jedli dřív hlavně bohatí lidé a ti byli tlustí a brzy umírali, chudší jedli černý chleba a pracovali do pozdního věku.
Konzumace cukru také přináší probukci endorfinů dobré nálady, ovšem i cvičení je dokáže vyplavovat, tak zase máme na výběr cvičení nebo sladké.Většina lidí vybírá to jednodušší.
To, co tady prožívá někdo po požití sladkého, je klasika, psychika se nabudí po sladkém, dobré pocity, po hodin+ a ž dvou přichází zvýšený nápor chuti k jídlu zaviněný hypoglykemií, nabaluje se přibývání hmotnosti, pocity vyčerpanosti, náladovost, deprese a znovu toužíme zlepšit si náladu, ale s tou váhou se nám už cvičit nechce, tak zase raději sáhneme po sladkém a celý kruh se opakuje , až jsme jak koule, pomalu umíráme na nesmyslné choroby, které jsme si zavinili sami.
Omlouvám se, že jsem to napsala tak natvrdo, ale když ona je to nepříjemná pravda.

Ještě nové pokusy, jak potlačit chutě na sladké

Kdo má s ní potíže, mohl by si na dopolední svačinu dát to ovoce dělené do dvou menších kousků a mezi nimi jen samotných 30g cel.pečiva, talže po třičtvrti hodině.
No testovalo to pět děvčat a u čtyř to zabíralo dobře.
Ovoce zůstává v žaludku jen asi 15 minut a zbytek trávení probíhá ve střevech, kromě banámu, takové dopoledne působí na trávicí trakt odpočinkově.
Vyzkoušejte a napište, jak působil na vás, já sama musím říci, že byl fajn.Člověk je po takovém dopoledni cítí fakt svěží, na nižší váhu dejte 200g ovoce a na vyšší 250g.
Ideální návažnistí je potom oběd se zeleninou, vařenou neloupanou rýží, rybou. Odpoledne by potom mělo být sice s malou dávkou sacharidů , ale ve zvamení zeleniny a bílkovin, aby si člověk doplnil, že je dopoledne nejedl.

Napsat komentář