UA-63332126-3

Tuky v těle a jejich redukce

Tukovou tkáň rozdělujeme na bílou a hnědou. Hnědá se tvoří od narození. Mají ji jenom miminka a není ničím negativní. Tělo ji potřebuje a spotřebuje, a právě proto se o baculatých dětech v kojeneckém věku mluví jako o zdravých. Ani bílý tuk ovšem není jen jeden. Dělí se na podkožní a viscerální neboli útrobní. Podkožní … Číst dál..

Jak je to se spalováním při pohybu

Cukry a tuky tělo ukládá jako energii především ve dvou formách. Jednak jako glykogen, což je vlastně sloučenina poskytující energii svalovým buňkám pro vykonávání práce především v prvních minutách zátěže. Přibližně po 20 až 30 minutách zátěže začne tělo využívat jiné zásoby, které jsou energeticky mnohem bohatší, a to jsou tuky co spálíme při cvičení. O … Číst dál..

Cvičení pro začínající zralé ženy

Takto dohromady je toho více. Zpočátku se to dá rozdělit a jeden den udělat některé svalové partie a ty ostatní další den. Nebo si můžete střídat dny kardio a dny na svalové partie, ale úvodní kardio na zahřátí rozhodně nevynechávejte. Vycházím z toho, že svaly starších žen jsou zpočátku ochablejší a výdrž není velká. Na začátku by … Číst dál..

Činnosti

Druh činnosti Spotřeba energie kJ  kcal spánek 250 – 290 60 – 70 sedění v klidu 380 90 řidič při jízdě autem 550 130 psaní na stroji 590 140 zametání 710 170 pomalá chůze 840 200 rychlá chůze 1260 300 chůze do schodů 1690 400 vaření 980 230 stolní tenis 1010 240 tanec – pomalý, … Číst dál..

Cviky na zpevnění obličeje a automasáž

Cviky na zpevnění obličeje V průběhu prvních dvou měsíců cvičte denně, pak když začnete zaznamenávat změny, stačí pět minut třikrát týdně. Pokud není uvedeno jinak, cvičíme každý cvik 5–15krát, počet cviků přidáváme postupně. Před začátkem cvičení „rozehřejte“ tvář – namažte ji kosmetickým olejíčkem nebo mastným krémem a zlehka poklepte konečky prstů po čele, tvářích, bradě. … Číst dál..

Cvičení

JÍST PŘED CVIČENÍM RÁNO NEBO NE?   Ať už máte ráno v plánu cestu do práce nebo sportovní aktivitu, rozhodně se nejdříve nasnídejte. Ačkoliv je určitě ještě hodně těch, kteří ráno odchází z domova bez snídaně, v poslední době dostalo snídání takovou osvětu, že tomu konečně lidé začali přikládat důležitost a snídají. Co však stále … Číst dál..

Cvičení na doma – když se Vám nikam nechce

Když je pěkně dá se jít ven a praktikovat intervaly pro začátečníky 30 sec sprintu střídáme se 45 sec chůze Pokud sedostaneme na 60 sec sprintu a 30 sec chůze, nahradíme chůzi joggingem. To stejné se dá dělat doma na běžeckém pásu nebo orbitreku. Děvčata, já nechci radit, ale mně se opravdově osvědčil eliptikal, po … Číst dál..