UA-63332126-3

Proč moje jídelníčky obsahují sacharidy v dostatečném množství

Moje dieta obsahuje vyvážené poměry živin na každé tělo podle 22 faktorů, které toto ovlivňují, každý klient mi vyplňuje obsáhlý dotazník ke svým návykům, zdraví, dědičnosti a způsobu života. V dietě jsou obsaženy všechny druhy živin, ale v jednotlivé dny jejich poměry měním, aby tělo neustrnulo a nepřestalo na ni reagovat. Často mne také oslovují lidé, kteří sacharidy vynechávají a diví se, že já jim doporučuji na různé dny jejich proměnlivé dávky a nevylučuji je úplně. Nízkosacharidovou stravu trvale nedoporučuji a vybrala jsem pár ukázek z korespondence s těmito lidmi.

Postřehy lidí na nízkosacharidové stravě a možná poznáte, proč ji nedoporučuji jako zdravý program hubnutí:

 • Jsem třetí týden na stravě bez sacharidů a příloh a včera a dnes motání hlavy. Dnes je to horší dnes včera? Jím do syta 3Xdenně hlad nepociťuji.
 • Má někdo recept na fakt dobrý LC chleba. Sýrový ani jogurtový mi nechutnal. Nepiště mi, že ho v podstatě nepotřebuju. Nepotřebuju. Ale jsem na začátku a potřebuju dost obměňovat a taky jsem to chtěla jako alternativu do auta, na teď v zimě. Po syrové zelenině je mi zima.
 • Ukončila jsem včera stravování s Ketodiet. Poslední 3 týdny jsem měla 5x denně koktejl, který má dle údajů 430KJ a 1x denně bílé maso 150g cca + zeleninu, průměrně jsem denně jedla kolem 4000KJ. Můj dotaz je, jak nyní zařadit normální potraviny, aby to odpovídalo jak KJ tak složení? Jelikož ty koktejly měly především bílkoviny cca 20g na porci a tuky a sacharidy kolem 2g. Máte s tím zkušenost, aby nebyl Jo-jo efekt?
 • Jsem tři týdny na nízkosacharidové stravě, a kromě zimy mám poslední dobou mám časté bušení srdce, hodně zrychlený tep. Trvá to vždy jen chvíli, ale je to nepříjemné. Mám pocit, že mi srdce vyskočí z hrudi.
 • Byla jsem na krvi a mám zvýšený cholesterol a jaterní testy, prý mám podle lékaře ukončit bez sacharidovou stravu, mrzí mne to jím ji dva roky.
 • Paní pár týdnů na stravě bez sacharidů:
  Dneska je mi moc zle, únava, slabost, bolest hlavy, uvnitř těla všude horkost,ale zvenku zimnice, do toho ta zácpa, ta snad už zítra nebude. Jinak hlad vůbec nemám, necítím se ani nafouklá, ale jsem nějak bez energie. Snad je to přechodné období. Musím vydržet a dát to. Co dělám špatně.
 • Paní měsíc na stravě bez sacharidů: Mám otázku (a ano hledala jsem i lupou) měl někdo stavy nevolnosti prosím? Klasická nauzea (pocit na zvracení). Na stravě jsme asi měsíc, jídlo mi moc chutná, není mi po něm těžko a k mému obrovskému šoku mě moc nehoní mlsná, ale přes den se mi už asi týden občas objevuje tenhle nepříjemný pocit citlivého žaludku. Hladem to určitě nebude.
 • Na bezsacharidové stravě jsem 2 týdny –  únava, slabost, bolest hlavy, kazila se pleť.
 • Jsem na bezsacharidové stravě 6 týdnů. Snažím se zhubnout, takže jsem zvolila denní příjem sacharidů max. 50 g, s čímž nemam problém, varim si podle zdejších receptu, moc mi to chutná, hlad ani chuť na sladké nemam. Ale teď k věci jezdím z práce na kole (23km) a po příjezdu domu cítím po par minutách silnou nevolnost, pocit na zvracení a slabost.
 • Třetí den bez cukru, klepe se mi tělo, je mi na zvracení, na omdlení. Nějaká záchrana?????
 • Začátkem ledna jsem začala s bezsacharidovou stravou, a od začátku ledna je mi hůř a hůř, nevím co s tím, ale asi tuky mi nedělají dobře je mi špatně bolí mě hlava a jsem víc a víc unavenější. Toto se mi nikdy nestávalo až teď když se stravuji nízkosacharidově. Tak nevím, co s tím, zdali toho nechat a nebo jet dál? Hubnutí je to na nule zatím ani centimetry ani kila dole Máte s tím zkušenost a poradíte mi?
 • Lékař mi zjistil zvýšené jaterní testy a bílkovinu v moči, dva a půl roku jsem byla na nízkosacharidovém stravování, mohu poprosit o ukázky z Vaší diety, já už si nechci dál ničit zdraví.

Napsat komentář