UA-63332126-3

Jak rozproudit zpomalený metabolismus

S tím metabolickým syndromem je to laicky řečeno tak, jak píši tady v menu v oddíle “ Závislost na sladkém nebo chemie těla“, tam je popsaný začátek. Začátek je kdysi dávno, když člověk sní víc než by měl a zachutná mu sladké a omezí pohyb.
Hned se neděje nic, ale běda, když se třeba vdáte, vaříte , pečete koláče a také je s miláčkem papáte. no a místo, abyste šli na procházku nebo tančit, zůstanete doma u telky. Jak to pokračuje několik měsíců, tělo začne strádat, tuk a cukr z jídla převyšují schopnosti metabolismu vstřebat je bez následků a začíná metaboliský syndrom.
Trigliceridy se tvoří z přemíry tuků v jídle a slinivka mimo inzulinu na běžné cukry ze stravy produkuje inzulin i na jejich zpracování.
Tvoří ho velké množství,Tukové buňky v těle rychle ukládají cukry změněné na tuky a nafukují se, proto mnohé obézní ženy jsou jakoby napumpované vzduchem. Ale jsou bohužel nadíté tuky.
Slinivka se touto nadprodukcí opotřebovává a my máme na nezdravou stravu skoro závislost.
Pokud se to nezastaví včas, poškodí se většinou i štítná žláza a tuky začnou vytvářet pláty i v cévách, zvyšuje se tlak krve, je nutné brát léky na štítnou žlázu a vysoký tlak a nemoci jedou dál a dál.
Kdo začne včas vše korigovat , je to zvládnutelné aspoň na 10 – 20 let bez následků, projevy metabolického syndromu ustoupí a tělo se snaží ozdravit svoují vlastní podstatou.
U cukrovkářů 2.typu ve starším věku, ta naprodukce inzulinu trvala o dvacet let déle a cukrovka se už rozvinula, zhubnou, hodnoty se vylepší, ale zcela vymýtit se to už nepodaří, jediná zbraň je ta zdravá strava, kterou nastoupila a vycházky a doma asi kvůli kloubům v jejím věku rotoped.
Snad takové vysvětlení bude stačit.

Napsat komentář