UA-63332126-3

Cukroví dietně

Dnes jsem si pro Vás připravila krátký text a několik mých oblíbených receptů cukroví. Hodně štěstí a pěkné svátky přeje Eva. Vánoční chutě – první kousky možná sníte ze slušnosti k někomu nebo jen ze zvědavosti . Pokud je klasicky pečené cukroví, celkem rychle se zvedne krevní cukr a následně se vyloučí větší množství inzulinu. Tělo … Číst dál..

Jablíčkové recepty

Dnes jsem si pro Vás připravila některé moje oblíbené recepty. Pokud se Vám budou líbit, sdílejte článek svým přátelům 🙂 Obrácený koláček Chutná a voní díky jablkům a skořici úžasně a také je velmi snadný. Může posloužit jak ke snídani či ke svačince, když jej doplníte o zdroj bílkoviny. Kdo snižuje v jídle obsah sacharidů, … Číst dál..

Tipy na zdravé pečení s Evou

Dnes jsem si pro Vás připravila obecné tipy týkající se zdravého pečení. Příště k nim přidám několik konkrétních receptů.   1) Změňte mouku Při přípravě těsta na pečení hledáme ve spíži nejprve bílou mouku.  Zkusme ji ale vyměnit za mouku špaldovou, pohankovou, grahamovou nebo pšeničnou celozrnnou. Bílá mouka neobsahuje cenné vitaminy a minerály, vlákninu a navíc … Číst dál..

Cuketové dobroty

Dnes jsem si pro vás připravila několik receptů na cuketové dobroty. Snad se Vám budou líbit. Sekaná s cuketou půl kg masa, 3 vejce, půlka větší cukety, 200g tvarohu, 3 lžíce ovesných vloček, cibule, česnek, koření sůl. pečeme jako klasickou sekanou. Bude pěkně šťavnatá a tvaroh podrží chutě uvnitř, nic se nevypeče, opatrně se solí. Placky … Číst dál..

Sladkosti letně a dietně

Opět se nám blíží léto a poradci se předhánějí v tvorbě receptů na sladkosti. Příliš tento přístup a navykání na sladkou chuť neschvaluji, ale trh to žádá, tak jsem pro Vás oprášila několik sladších receptů. Ovocné muffiny Jde to udělat s různým ovocem a třeba nazdobit tvarohem a plátky mandlí, to už nechám na Vaší fantazii. 4 … Číst dál..

Ochrana osobních údajů (GDPR) a mimosoudní řešení sporů

Protože svým klientkám a klientům vytvářím jídelníčky na míru, zpracovávám také za tímto účelem jejich osobní údaje. V tomto článku Vás chci informovat, jak to probíhá, abych dostála svým povinnostem vyplývajícím z nové směrnice GDPR. Správcem všech údajů jsem já, Eva Manďáková Svašková, IČO 62155091, se sídlem Arménská 507/13, 625 00 Brno, telefon: +420 736 611 … Číst dál..

Tuky v přípravě jídel a co je kouřový bod

Připravila jsem si pro vás další příspěvek na téma tuky v jídlech. Podíváme se na přehled kouřových bodů olejů nebo sádla či másla, který jsme sestavili společně s webem svoboda-hubnutí.cz. Tuky se připalují při těchto teplotách a tvoří se látky pro naše tělo nevhodné (např. akrylamidy): Řepkový olej: až při 240 °C Rýžový olej: až … Číst dál..

Předsevzetí do nového roku

předsevzetí

Na závěr tohoto roku bych Vám, milé hubnulky, ráda připomněla pár věcí týkajících se předsevzetí, protože předsevzetí můžou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. 1. Jen mějte na mysli, že s hubnutím nepomůže zázrak, polykání zázračných tablet a pití úžasných kapek, pomůže jen zdravý rozum a otevřená mysl, která je ochotná přijmout i něco nového … Číst dál..

Tuky v těle a jejich redukce

Tukovou tkáň rozdělujeme na bílou a hnědou. Hnědá se tvoří od narození. Mají ji jenom miminka a není ničím negativní. Tělo ji potřebuje a spotřebuje, a právě proto se o baculatých dětech v kojeneckém věku mluví jako o zdravých. Ani bílý tuk ovšem není jen jeden. Dělí se na podkožní a viscerální neboli útrobní. Podkožní … Číst dál..

železo: vstřebávání v těle

Řeším mimo jiné i jídelníčky, kde je např. chudokrevnost nebo různé nemoci způsobené nedostatkem živin nebo vitamínů z potravy, jedním z nich je i železo. Následuje několik poznámek k této problematice, které budu příležitostně doplňovat o další.   Chudokrevnost Železo velmi špatně vstřebatelné – do těla přechází pouze 10 % nebo méně z celkového příjmu železa … Číst dál..