UA-63332126-3

Zvýšená chuť na sladké

Způsobuje:
– poruchu acidobazické rovnováhy,
– orientaci na jednostranné stravování,
– vyčerpávání slinivky břišní,
– inzulínovou rezistenci,
– diabetes 2. typu,
– nadváhu,
– intoxikaci nervové soustavy.
Jaké jsou příčiny?
Fyziologické
– výkyvy hladiny krevního cukru,nevhodná strava
– tvorba endorfinů.
Emoční
– vznik příjemných pocitů (emocí).
– pocity vnitřního a fyzického vyčerpání

Co ještě zbrzdí chutě?

Například celozrnný chléb a čočková polévka zastavují usazování tuků, drží vytovnanou hladinu krevního cukru a tlumí chutě .
Nekontrolované útoky silného hladu jsou jako kameny, o něž zakopáváte na cestě k štíhlé linii. Vyvolává je výrazný výkyv v hladině cukru v krvi, který pokračuje zvýšeným vyloučením inzulínu.
Zásobní hormon inzulín řídí ukládání tuku v tukových buňkách. Čím víc inzulínu proudí krví, o to víc tuku se uzavírá do takzvaných „zásobáren“ ve formě zásobního tuku, a to zvlášť v podkožním vazivu a kolem orgánů v dutině břišní. Navíc se přičinlivý inzulín stará i o přeměnu cukru na tuk. Jestliže konzumujete převážně rostlinné potraviny s vysokou hustotou živin, tento mechanismus „tloustnutí“ se drží pod kontrolou. Pomohou přitom především celozrnné produkty a luštěniny, které obsahují velice komplexní složené sacharidy.
Konzumujeme je tedy tak, aby nám krevní cukr nekolísal, návaly vlčího hladu zmizely a ukládání tuku v těle se minimalizovalo, proto si děvčata drží hmotnost pod kontrolou i nadále nebo jdou ještě trochu níž, i když si jídelníčky dělají už sama. Chemie těla není zase tak složitá, jen ji uchopit do svých návyků a šanci má prakticky každý.
Nějaké bláboly o zázračných prostředcích pusťte z hlavy , to je jen tahání peněz z lidí a efekt – 00 nic.

Napsat komentář